3D Ready


Blog na temat technologii 3D

4K na żywo


Trójwymiarowy Cieszyn

W zeszły piątek miałem okazję uczestniczyć w premierze dokumentu Historia Cieszyna 3D studia Virtual Magic. Film został wyświetlony na specjalnym pokazie w przepięknie odnowionej kamienicy Pod Brunatnym Jeleniem na cieszyńskim rynku. Lokal wyposażony jest w aktywny projektor Panasonica i system nagłośnieniowy, a obraz wyświetlany jest na ścianie głównej sali restauracyjnej. Było dosyć kameralnie, przybyli jedynie zaproszeni goście, prasa i aktorzy. Pojawili się miedzy innymi panowie z cieszyńskiego Muzeum Drukarstwa, które zobaczyć można było na ekranie.


Kto kupuje drogie 3DTV?

Kto wydaje ponad 10 000 dolarów na telewizor?


Nie będzie nowych konwersji 3D Gwiezdnych Wojen

O pojawieniu się kolejnych epizodów Gwiezdnych Wojen w 3D zdecydować miało powodzenie pierwszej konwersji. Prosta kalkulacja: jak sprzedamy pierwszy film – zrobimy nowe. Jakiś geniusz podjął więc decyzję, że pierwszym uprzestrzennionym epizodem będzie najbardziej znienawidzona część nowej trylogii – Mroczne Widmo.


3D przyjmuje się szybciej niż HD

Jak już wcześniej pisałem, większość telewizorów pokazywanych na CES to 3DTV, a rynek trójwymiarowy w poprzednim roku po raz kolejny odnotował wzrost. Sprzedaje się więcej odbiorników trójwymiarowych, płyt Blu-ray 3D i biletów na seanse trójwymiarowe. Dlaczego więc niektórzy dziennikarze wieszczą koniec 3D?


Anna Dereszowska w pierwszym polskim horrorze 3D

Anna Dereszowska zagra główną rolę żeńską w najnowszym filmie Patryka Vegi “Czarnobyl”.