Meble wprost z drukarki?

Firma INEX System, działająca w branży meblarskiej, po raz pierwszy zdecydowała się na zlecenie produkcji seryjnej elementów używanych przy tworzeniu swoich produktów. Decyzja motywowana była faktem, że druk 3D okazał się najtańszą i najszybszą opcją. Szacuje się, że koszty zostały zmniejszone o około 80%.

Produkcja dotyczyła drukowanych tulei meblowych w kształcie wydłużonych pierścieni montowanych w płytę drewnianą. To ważny element, ponieważ jego zadaniem jest połączenie całej konstrukcji w całość. W ten sposób powstają regały, standy reklamowe i stojaki ekspozycyjne.

Produkcja

Tuleje meblowe zostały wyprodukowane na drukach desktopowych, które pracowały nieustannie, przez 9 dni. W ten sposób powstało 15 tysięcy elementów: najpierw drukowanych, później automatycznie usuwane przez głowicę. W procesie zastosowano filament PET-G.

Produkcja – w porównaniu do tradycyjnej – zakończyła się 21 dni wcześniej, a zaoszczędzono 79% zwykle ponoszonych kosztów. To pokazuje jakie korzyści może przynieść druk 3D w branży meblowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *