Desktopowa czy profesjonalna – jaką drukarkę 3D wybrać?

Kiedy powstawały pierwsze drukarki 3D, miały one znamiona sprzętu profesjonalnego. Były drogie, mimo że jakość wydruku trudno było uznać za imponującą. Od tego czasu sporo się zmieniło: efekty pracy nie tylko są coraz lepsze, ale również sprzęt staje się bardziej dostępny. Obok drukarek przeznaczonych dla zawodowców pojawia się sprzęt amatorski i półamatorski. W który warto zainwestować?

Pojęcie „drukarki desktopowej” utożsamiane jest najczęściej z kompaktowym sprzętem z otwartą komorą, drukującym najprostsze elementy. Jak się okazuje, praktyka może być jednak zupełnie inna.

Drukarka desktopowa a przemysłowa

Drukarki desktopowe oferują coraz lepszą jakość wydruku w relatywnie niskiej cenie, jednak nadal różnią się od sprzętu profesjonalnego. Za kierunek rozwoju branży odpowiadają właśnie te drugie, jeśli więc zależy ci na nowinkach technicznych i najnowszych osiągnięciach, powinieneś zainteresować się właśnie sprzętem przemysłowym. Drukarki profesjonalne mają także inną, sztywniejszą konstrukcję, pozwalającą im na szybszą i dłuższą pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *