Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu niedrogiej drukarki 3D do użytku domowego?

Producenci wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów oferują sprzęty, które są przystępne cenowo dla wielu osób. Podczas wyboru niedrogiej drukarki 3D, która ma służyć jedynie do użytku domowego, wypróbowania technologii oraz do rozwijania pasji warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Obszar roboczy

To jedna z podstawowych cech, którą należy sprawdzić przed zakupem drukarki. Optymalnym obszarem roboczym jest pole o wymiarach 150 x 150 milimetrów. W tej wielkości polu roboczym jesteśmy w stanie otrzymać dobrej jakości, dość duży projekt.

Prędkość oraz jakość wydruku

Choć wiele osób uważa, że wraz z ceną idzie jakość i w wielu przypadkach to powiedzenie się sprawdza, to odpowiednio dobierając sprzęt jesteśmy w stanie znaleźć taki, który będzie zarówno dobry jak i tani. Podczas sprawdzania parametrów technicznych warto zwrócić uwagę na jakość wydruku. To od niej zależy jak nasz projekt będzie wyglądał w rzeczywistości. Równie ważnym parametrem jest także prędkość wydruku. Żadna, nawet najdroższa drukarka 3D nie jest demonem prędkości, jednak nawet w drukarkach przeznaczonych do użytku domowego jesteśmy w stanie wybrać model, który będzie miał średnią szybkość wydruku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *