Zacznij przygodę z drukiem 3D

Od kiedy wygasły prawa patentowe do technologii druku 3D zwanego fused deposition modeling, czyli opartego na technologii osadzania się topiącego materiału, drukarki 3D zyskały na popularności. Notuje się ogromny wzrost zainteresowania tego typu technologią. Technologia druku 3D właśnie dzięki temu przestała być uważana za coś, co znajdowało swoje wykorzystanie tylko i wyłącznie w szeroko pojmowanym przemyśle. Coraz więcej osób interesuje się technologią druku 3D do wykorzystania w warunkach domowych. Odkąd wygasły prawa patentowe, druk 3D zrobił się znacznie tańszy i bardziej dostępny. Teraz także i ty możesz drukować rzeczy w technologii 3D i robić to we własnym domu. Jednak żeby tak się stało, potrzebujesz odpowiednich rzeczy – dowiedz się, co jest ci potrzebne, by móc cieszyć się drukiem 3D w zaciszu własnego domu. To wcale nie musi okazać się takie drogie – w ostatnim czasie koszty tego typu poszły bardzo w dół, dlatego teraz możesz znaleźć coś odpowiedniego dla siebie w każdym właściwie przedziale cenowym. Dowiedz się czego potrzebujesz, by zacząć przygodę z drukiem 3D.

  1. Zacznij drukować w 3D
  2. Drukarki 3D
  3. Materiały do drukarek 3D

Czego potrzebujesz, by drukować w 3D?

Druk 3D to innowacyjna metoda druku. Dzięki niej możesz odwzorować plik cyfrowy w formie namacanej i jak najbardziej materialnej. To sprawia, że coraz więcej osób jest żywo zainteresowanych taką technologią. Nic w tym dziwnego. Wystarczy zastanowić się jaki wpływ może mieć druk 3D na życie ludzi – nie ma dziedziny życia, na którą nie mógłby wpłynąć druk 3D. Dlatego właśnie w ostatnich latach możemy zaobserwować ogromny wzrost zainteresowania technologią druku 3D. Coraz więcej osób też zaczyna korzystać z druku 3D we własnym domu. Coraz więcej osób zaczyna też o tym myśleć i dochodzić do wniosku, że chętnie zajęłoby się czymś takim w domu. Żeby jednak zacząć drukować w 3D potrzebne są specjalne przygotowania. W końcu plik cyfrowy nie zostanie odwzorowany sam z siebie – potrzebujesz do tego odpowiedniego sprzętu i materiału. Co ci będzie potrzebne?

Obraz zawierający komputer, zabawka, stół

Opis wygenerowany automatycznie

Drukarka 3D

Drukarka 3D to absolutna podstawa – jedna z tych rzeczy, bez których nie będziesz mógł nawet myśleć o wykonaniu druku w kategorii 3D. To właśnie ta maszyna będzie odczytywać plik cyfrowy i odwzorowywać przedstawiony na niej obiekt. Drukarki 3D istnieją w wielu zakresach cenowych. W dzisiejszych czasach znajdziesz coś nawet do kwoty około tysiąca złotych. Tego typu drukarka idealnie nada się do celów domowych, zwłaszcza dla osób, które nie wiedzą, czy druk 3D naprawdę będzie czymś odpowiednim dla nich. Możesz też sięgnąć po drukarki odpowiednio droższe – wszystko zależy od twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Materiały do drukarki 3D

Sama drukarka 3D to jednak zdecydowanie nie wszystko. Żeby odwzorować jakiś obiekt w rzeczywistości, potrzebujesz materiałów, z których zostanie on stworzony. Do każdego z projektów, które będą wykonywane na danej drukarce 3D musisz dobrać odpowiedni materiał, który zwany jest filamentem. To on będzie podstawą do stworzenia obiektu materialnego z pliku cyfrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *