Google a technologia 3D

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o Google’u – liderze branży informatycznej. Pozycja firmy w oczywisty sposób wiąże się z korzystaniem z najnowszych technologii, teraz także z druku 3D. W jaki sposób gigant wykorzystuje te szczególne drukarki?

Odpowiedź brzmi: Jacquard. Pod tą nazwą ukrywa się niepozorny prostopadłościan, który można dowolnie zintegrować z elementami odzieży i akcesoriami, takimi jak buty czy plecaki. W ten sposób twój strój stanie się w pełni „smart”.

Jak działa Jacquard?

Jeśli umieścisz Jacquard w rękawie swojej kurtki, będziesz mieć możliwość sterowania urządzeniami za pomocą gestów. Włączysz i wyłączysz muzykę, zrobisz zdjęcie lub odbierzesz połączenie bez konieczności fizycznego trzymania telefonu w ręku.

Projektanci pracują nad poszerzeniem zakresu możliwych działań. Technologia 3D sprawia, że nie muszą już hamować swojej kreatywności. Są w stanie tworzyć wiele prototypów z różnymi opcjami, a później w pełni funkcjonalnych modeli 3D. To, co wcześniej trwało tygodniami, dzisiaj – za sprawą technologii druku 3D – jest dostępne w zaledwie kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *