Pierwsza drukarka 3D

Pasjonaci drukarek 3D, którzy od kilku lat nieustannie śledzą nowości związane z tym tematem, często uważają się za pionierów nowej technologii. Tym samym dużym zaskoczeniem może być dla nich fakt, że technologia ma nie kilkanaście, a kilkadziesiąt lat.

  1. Technika drukowania trójwymiarowego
  2. Drukarka Spectrum Z510

Oczywiście, starsze drukarki nie przypominają tych, które można kupić obecnie. W dodatku był to niezwykle drogi i specjalistyczny sprzęt, z którego początkowo korzystały tylko ośrodki badawcze i bogate firmy.

Technika drukowania trójwymiarowego

Druk 3D rozwijany był między innymi w MIT. Naukowcy z tej słynnej amerykańskiej uczelni opatentowali technikę drukowania trójwymiarowego już w 1993 roku. Stosowania przez nich metoda była oparta o proces występujący w stereolitografii i była efektem kilkunastu lat badań. W konsekwencji tych działań już w 1994 roku powstała w USA firma Z Corporation, która skupiała się na drukarkach pozwalających drukować w 3D.

Drukarka Spectrum Z510

Jeżeli chodzi o nowoczesne drukarki 3D, to ich popularność zaczęła rosnąć w 2005 roku. To właśnie wtedy pojawiły się drukarki typu Spectrum Z510, które były dostępne dla zwykłych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *