Pierwsza drukarka 3D

Pasjonaci drukarek 3D, którzy od kilku lat nieustannie śledzą nowości związane z tym tematem, często uważają się za pionierów nowej technologii. Tym samym dużym zaskoczeniem może być dla nich fakt, że technologia ma nie kilkanaście, a kilkadziesiąt lat.

  1. Technika drukowania trójwymiarowego
  2. Drukarka Spectrum Z510

Oczywiście, starsze drukarki nie przypominają tych, które można kupić obecnie. W dodatku był to niezwykle drogi i specjalistyczny sprzęt, z którego początkowo korzystały tylko ośrodki badawcze i bogate firmy.

Technika drukowania trójwymiarowego

Druk 3D rozwijany był między innymi w MIT. Naukowcy z tej słynnej amerykańskiej uczelni opatentowali technikę drukowania trójwymiarowego już w 1993 roku. Stosowania przez nich metoda była oparta o proces występujący w stereolitografii i była efektem kilkunastu lat badań. W konsekwencji tych działań już w 1994 roku powstała w USA firma Z Corporation, która skupiała się na drukarkach pozwalających drukować w 3D.

Drukarka Spectrum Z510

Jeżeli chodzi o nowoczesne drukarki 3D, to ich popularność zaczęła rosnąć w 2005 roku. To właśnie wtedy pojawiły się drukarki typu Spectrum Z510, które były dostępne dla zwykłych użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *