Zastosowanie drukarek 3D w przemyśle kolejowym

Dzięki coraz lepszej jakości i wytrzymałości elementów drukowanych w technologii 3D, można ją stosować nawet w wymagających branżach. Jedną z nich jest przemysł kolejowy, który coraz częściej decyduje się na drukowane części.

  1. Korzyści ze stosowania druku 3D
  2. Trwałość elementów przygotowywanych na drukarkach

Korzyści ze stosowania druku 3D

Ponieważ ten sam pociąg może być używany nawet przez kilkadziesiąt lat, często występują problemy z dostępem do części zamiennych. Rozwiązaniem tego problemu jest przygotowywanie części zamiennych z wykorzystaniem druku 3D. Wymaga to oczywiście stosowania specjalnych materiałów i drukarek, ale jednocześnie pozwala przygotować dowolną ilość elementów. Nie trzeba wówczas tracić czasu na szukanie części w różnych magazynach lub u zagranicznych dostawców, tylko można rozpocząć proces drukowania. 

Trwałość elementów przygotowywanych na drukarkach

Według niektórych statystyk, dzięki drukowaniu elementów na drukarkach 3D produkcja pozwala skrócić czas produkcji nawet o 90%. Wydrukowane części będą wbrew pozorom bardzo wytrzymałe, a jeżeli zastosuje się odpowiedni materiał, można również uzyskać zgodność z normami związanymi z ogniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *