Samochód przygotowany na Rajd Dakar korzystał z druku 3D
Coraz częściej można usłyszeć o przykładach użycia druku 3D w branżach i miejscach, gdzie jeszcze kilka lat temu wydawało się to niemożliwe. Kolejnym przykładem takich działań jest wykorzystanie drukarek 3D MakerBot Method do budowy samochodu BRX Hunter T1.
- Problem z dostawami części
- Łatwy dostęp do prototypów
Chodzi o nie byle jaki pojazd, tylko o samochód zaprojektowany z myślą udziale w Rajdzie Dakar. To pokazuje, że możliwości druku 3D są nieograniczone.
Problem z dostawami części
W tym przypadku zastosowanie drukarek 3D wynikało przede wszystkim z tego, że w związku z obecnymi ograniczeniami zespół odpowiedzialny za stworzenie pojazdu miał duże problemy z dostawami części. Opóźnienia wynikające z lockdownu sprawiły, że ukończenie auta w zakładanym terminie stanęło pod znakiem zapytania. W związku z tym podjęto decyzję o zakupie drukarek MakerBot Method X. Co ciekawe nie chodziło wyłącznie o sprzęt do drukowania prototypów, ale również o przygotowanie gotowych części samochodowych.
Łatwy dostęp do prototypów
Drukarki doskonale wywiązały się ze swojego zadania, co nie tylko pozwoliło przygotować wszystkie potrzebne elementy (w tym dużą ilość prototypów), ale też skrócić prace.