Drukarka 3D a części zamienne

Zastanawiasz się, czy drukarka 3D jest w stanie wydrukować niezawodne i wydajne części zamienne? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule! Zapraszamy do lektury.

  1. Drukarki 3D dla branż przemysłowych
  2. Przykładowe części zamienne drukowane przez drukarki 3D

Coraz chętniej branże przemysłowe sięgają po drukarki 3D. Do czego je wykorzystują? Czy wydrukowane przez drukarkę 3D części pracujące w maszynach są dobre?

Drukarki 3D dla branż przemysłowych

Czy części zamienne maszyn przemysłowych można zastąpić rozwiązaniami stworzonymi przez drukarkę 3D? Okazuje się, że coraz więcej branż korzysta z tego rodzaju rozwiązania. Szczególnie że dziś urządzenia te wykorzystują szeroką gamę materiałów, które czasami nawet lepiej sprawdzają się w określonych warunkach, niż te, które stosuje się przy produkcji standardową metodą. Jeśli jesteś zainteresowany drukowaniem części zamiennych za pośrednictwem drukarki 3D, musisz w pierwszej kolejności określić koszt digitalizacji oraz samego druku. Oczywiste jest, że gdy koszty te są wyższe, niż zakup gotowej części zamiennej, nie warto inwestować w drukarkę. Sprawa wygląda inaczej, gdy przez drukowanie przestrzenne firma może sporo zaoszczędzić.

Ważną zaletą drukowania części zamiennych w drukarce 3D jest także możliwość modyfikowania elementów pod wymagania maszyny. Ponadto mając możliwość samodzielnego wyprodukowania danej części, uniezależniamy się od dostawcy.

Przykładowe części zamienne drukowane przez drukarki 3D

Drukarka 3D daje możliwość wyprodukowania między innymi osłon, obudów, niewielkich części zamiennych do sprzętów AGD czy RTV. Coraz częściej urządzenia te wykorzystuje się do drukowania kół zębatych czy łożysk ślizgowych! Możliwości jest wiele – wystarczy dobry projekt i odpowiedni materiał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *