Drukarki 3D w branży medycznej

Czy drukarki 3D w branży medycznej znajdą zastosowanie? Okazuje się, że tak! Sprawdź, do czego wykorzystuje się technologię druku 3D w branży medycznej.

  1. Drukarki 3D a branża medyczna
  2. Przyszłość drukarek 3D w medycynie

Technologia druku 3D jest stale rozwijana. Dzięki temu z dnia na dzień jesteśmy w stanie zaprojektować i wyprodukować dużo więcej różnorodnych rzeczy i produktów – od gadżetów zaczynając, przez części zamienne dla maszyn przemysłowych, na protezach kończąc. Jeśli zastanawiasz się, czy drukarki 3D w medycynie mają sens, sprawdź, jak dziś branża ta wykorzystuje urządzenia tego rodzaju!

Drukarki 3D a branża medyczna

Coraz częściej wykorzystuje się drukarki 3D w medycynie. Niejednokrotnie udało się zaprojektować i wydrukować sprawne protezy, a nawet i części kości! Już w 2015 roku lekarzom z Poznania udało się wszczepić pacjentowi wyprodukowaną przez drukarkę 3D sporą część kości miednicy.

Oczywiście dzięki drukarkom 3D powstają także rozwiązania wykorzystywane w stomatologii, a dokładniej w pracowniach protetycznych.

Przyszłość drukarek 3D w medycynie

Dziś – poza wspomnianymi wyżej elementami – za pośrednictwem drukarki produkuje się także miękkie tkanki. Naukowcy w dalszym ciągu przeprowadzają różne badania i szukają nowych rozwiązań, które – być może – w przyszłości pozwolą na zastąpienie niektórych organów częściami wykonanymi przez drukarkę 3D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *