Ekologiczna akustyka w 3D

Zastosowanie druku 3D w architekturze i wyposażeniu wnętrz nie jest niczym nowym. Nie oznacza to jednak, że nie da się zaproponować żadnych innowacji w tej dziedzinie. Przekonuje o tym holenderska firma Aectual, która wprowadza na rynek serię drukowanych w drukarce 3D paneli akustycznych.

Panele akustyczne Aectual powstają we współpracy z Gramazio Kohler Research, który odpowiada za design. W strukturze wykorzystano mechanizmy odpowiedzialne za wygłuszanie i rozpraszanie fal dźwiękowych w naturze. Materiał ma pochodzenie roślinne i można poddać go recyklingowi.

Panele z roślin?

Proponowane przez Aectual panele akustyczne są wykonane w całości z materiałów roślinnych. Można wykorzystywać je w przestrzeni każdego typu: od obiektów komercyjnych po przestrzenie mieszkalne. Ich zadaniem jest zaawansowana redukcja pogłosu i echa, co umożliwia kreowanie spokojnych i cichych otoczeń. Innowacyjne rozwiązania druku 3D pozwalają precyzyjnie dostosować panele nie tylko do przestrzeni, ale również do potrzeb i stylu klienta. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *