Seryjny druk 3D dla branży lotniczej?

W branży lotniczej sporo się dzieje. Zgodnie z doniesieniami, firma Baltic3D świadcząca usługi przemysłowego druku 3D oraz producent drukarek 3D EOS postanowili zadziałać razem i rozpocząć współpracę w ramach projektu skupiającego się na seryjnej produkcji komponentów lotniczych.

Celem zapowiedzianego projektu jest zastosowanie druku 3D w wydaniu przemysłowym – konkretnie  mowa o technologiach FDM i SLS – do seryjnej produkcji części samolotowych. Baltic3D wstępnie zadeklarował wydrukowanie tysięcy próbnych elementów, które następnie będzie można poddać kontroli i testom w Abu Dhabi. Jeśli sprawdzian wypadnie pomyślnie, w kolejnych etapach pwostaną funkcjonalne prototypy.

Wszechstronne korzyści

Nowa inicjatywa z pewnością przyczyni się do skrócenia czasu od projektu do certyfikacji. Dodatkowym bonusem będzie również zmniejszenie kosztów. Zgodnie z zapowiedzią, w trakcie projektu Baltic3D wydrukuje ponad 2000 próbnych fragmentów materiału na drukarce 3D EOS P396. Następnie elementy zostaną przetestowane pod kątem spełnienia standardów lotniczych. Po spełnieniu wymagań w zakresie niepalności wydrukowana zostanie mała seria prototypów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *