Interesujące drukarki 3D

Druk 3D jest jedną z tych rzeczy, które już od dawna rozpalają ludzką wyobraźnię. To dzięki drukarkom 3D tak naprawdę rzeczy, które jeszcze nie tak dawno temu wcale nie były możliwe – dzisiaj już jak najbardziej są lub już tylko kwestią czasu jest chwila, gdy możliwe będą. Drukarki 3D stały się dużo bardziej powszechne, gdy trafiły „pod strzechy”. A to nie byłoby możliwe bez znaczącego obniżenia kosztów takich drukarek. Jednak do tego w końcu doszło – wszystko w dużej mierze dzięki temu, że innowacyjny typ druku 3D przeszedł w końcu do domeny publicznej, co sprawiło, że więcej firm zaczęło z niego korzystać. W rezultacie teraz już coraz więcej firm zaczęło pracować nad ulepszeniem druku 3D. To z kolei doprowadziło, że pojawiły się drukarki 3D w różnym zakresie cenowym. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy interesują się – lub dopiero planują zainteresować się – drukiem 3D. Jak wybrać drukarkę? Jakie drukarki są warte rozważenia?

  1. Druk 3D
  2. Dobre drukarki 3D
  3. Drukarki 3D do 1000 złotych
  4. Drukarki 3D do 2000 złotych
  5. Drukarki 3D do 4000 złotych

Poznaj druk 3D

Druk 3D to innowacyjna i jedyna w swoim rodzaju metoda. Jeszcze nie tak dawno temu mogła być kojarzona tylko i wyłącznie z czymś, co istnieje wyłącznie w sferze filmów i literatury science-fiction. Bo jak inaczej nazwać metodę drukowania czegoś, co istnieje tylko w sferze wirtualnej i w formie cyfrowego pliku do formy jak najbardziej rzeczywistej, materialnej i namacalnej. Technologia posunęła się do przodu tak bardzo, że współcześnie już właściwie każdy może sobie pozwolić na to, by móc zainwestować w drukarkę 3D. Drukarki pozwolą na rozwój własnych zainteresowań, prace nad badaniami czy innymi interesującymi człowieka zagadnieniami. Pozwolą też urzeczywistniać projekty wirtualne w te jak najbardziej fizyczne i realne. To bardzo ułatwia pracę wielu osób – w tym także, na przykład, architektów i studentów architektury. Dzięki drukowi 3D są w stanie drukować specjalne, spersonalizowane i zaprojektowane od początku do końca przez siebie budynków.

Obraz zawierający wewnątrz, siedzi, małe, stół

Opis wygenerowany automatycznie

Drukarki 3D warte rozważenia

Żeby móc cieszyć się drukiem 3D warto jest jednak kupić najpierw odpowiednią drukarkę. Istnieje wiele różnych rodzajów drukarek w najróżniejszych przedziałach cenowych. W każdym przekroju cenowym można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, bo w każdej kwocie można kupić jakąś interesującą drukarkę.

Do 1000 złotych

Interesującą drukarką do 1000 złotych z całą pewnością jest Anet A8. To drukarka niewielka i przeznaczona do samodzielnego montażu. Obsługuje jednak wszystkie najpopularniejsze filamenty.

Do 2000 złotych

W tej kategorii cenowej bardzo dobrą propozycją okazuje się drukarka Creality CR-20. To drukarka 3D, która jest w stanie drukować nawet bardzo cieniutkie warstwy o grubości od 0,05 mm. Ma wmontowaną funkcję wznawiania automatycznego drukowania.

Do 4000 złotych

Z tego przedziału cenowego godna uwagi jest drukarka 3D Prusa MK3S – to bardzo popularna drukarka, którą stworzyła niezwykle renomowana firma. Drukarka jest szybka i bardzo cicha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *